Scroll with your mouse or arrow keys to see more!

Okay

Wystawa IMPRESJONIŚCI we Wrocławiu

Wystawa IMPRESJONIŚCI we Wrocławiu

otwarta do 25 czerwca 2023 r.

Dzieła ośmiu wybitnych malarzy Edgar Degas, Paul Gauguin, Claude Monet, Pierre-Auguste Renoir, Henri Rousseau, Vincent van Gogh, Henri de Toulouse-Lautrec czy Paul Signac można podziwiać na ogromnych ekranach w Hali IASE, która znajduje się obok Hali Stulecia.

Multisensoryczna wystawa IMPRESJONIŚCI to zastosowanie technologii Digital Art 360, innowacyjnej formy przedstawienia sztuki, która łączy rzeczywistość ze światem cyfrowym. Podczas dynamicznego połączenia światła, koloru oraz dźwięku arcydzieła impresjonistów ożywają, poruszają się, tańczą… 

Początki impresjonizmu sięgają XIX wieku. Sama nazwa pochodzi od obrazu Moneta „Impresja, wschód Słońca” eksponowanego na wystawie paryskiej w 1874 roku. Rozpowszechniła się szybko i zaczęła oznaczać nowy kierunek artystyczny, odnoszący się nie tylko do sztuk plastycznych, ale także do muzyki i literatury.

Impresjoniści starali się uchwycić chwilę, nieustannie zmieniającą się rzeczywistość, a cechą charakterystyczną obrazów jest zabawa kontrastowym światłocieniem, jasnymi kolorami, nietypowym kątem widzenia. 

Wystawa IMPRESJONIŚCI we Wrocławiu

jest idealna dla rodzin z dziećmi, to inspirujące przeżycie, które rozpieszcza zmysły

 

Więcej szczegółów na wystawaimpresjonisci.pl

 

error: Kopiowanie treści zablokowane. Link znajdą Państwo w górnym oknie przeglądarki.