Scroll with your mouse or arrow keys to see more!

Okay

Bieg Firmowy we Wrocławiu 16.05.2015 roku

Bieg Firmowy we Wrocławiu 16.05.2015 roku

Zaczęło się od pomysłu grupy przyjaciół chcących połączyć aktywność, integrację i pomaganie. Bieg Firmowy – tak powstała idea pierwszego eventu. Wrocławscy pracownicy kilkudziesięciu firm odpowiedzieli pierwszy raz na zaproszenie do spędzenia jednej z majowych sobót w 2013 roku. Od tego czasu odbyło się w ciągu trzech lat, już pięć takich wydarzeń!

Biegają zwykli pracownicy i prezesi. Biegają kobiety i mężczyźni. Biegają szybciej i wolniej. Dla jednych zawodników to ledwie rozgrzewka, dla innych znaczny wysiłek. Normą jest jednak, że z edycji na edycję, biegaczek i biegaczy jest coraz więcej.

Dochód z imprezy jest przekazywany na cel charytatywny. Fundacja Everest pomaga chorym dzieciom. W tym roku to 9-letnia Wiktorii Urbańskiej z Oławy. By życie dziecka mogło być lepsze, konieczne są skomplikowane kosztowne operacje. Środki z „Biegu Firmowego” wspomogą leczenie i rehabilitację dziewczynki. Uczestnicy imprezy mogli również spotkać się z bohaterami poprzednich edycji „Biegu”.

16.05.2015 Bieg Firmowy odbył się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Do mety dobiegło 3244 zawodników i zawodniczek. Dystans 5 kilometrów, wytyczony wkoło urokliwego sportowego obiektu, najszybciej przebiegł Adam Putyra z czasem 15 minut 42 sekund i 84 setnych. Na podium stanęli ponadto Michał Wendland i Grzegorz Gronostaj. Najszybszą drużyną została „Nokia Runing Team 1” z czasem łącznym zespołu 1 godzina 8 minut i 9 sekund. Druga na mecie zameldowała się „Schattdecor Run Team 1”, a na trzecim „Axit”.

Pomogła doskonała pogoda, świetny doping i atmosfera rodzinnego festynu. Organizatorzy szacują, że na stadionie mogło być ponad 5 tysięcy osób!

A, że tysiąc słów może zastąpić jeden obraz, to zapraszam do zapoznania się z fotorelacją.

 

Zobacz także zdjęcia z zeszłego roku https://annamikolajczyk.pl/deszczowy-bieg-firmowy-w-2014-roku/

 

 

error: Kopiowanie treści zablokowane. Link znajdą Państwo w górnym oknie przeglądarki.