Scroll with your mouse or arrow keys to see more!

Okay

Kayah zaśpiewała we Wrocławiu piosenki z płyty „Kamień”

Kayah zaśpiewała we Wrocławiu piosenki z płyty „Kamień”

Artystka jest w trakcie trasy koncertowej pod tytułem „Kamień – 20-lecie płyty”. Wrocław to piąte miasto, które odwiedziła Kayah, przed nią jeszcze Kraków, Warszawa, Gdańsk, Katowice, Białystok i Szczecin.

Właśnie mija 20 lat od wydania pierwszej autorskiej płyty „Kamień”, która swoją premierę miała w listopadzie 1995 roku. Kayah zdobyła dzięki niej pierwszą statuetkę Fryderyk ’95 dla Najlepszej Wokalistki Roku.

Kayah zaczęła swoją karierę muzyczną w 1984 roku, nawiązując współpracę z Kostkiem Joriadisem, a później z zespołami Rastar i Zgoda. Rok później uzyskała dyplom w klasie fortepianu u prof. Anny Narkiewicz. W 1986 roku nagrała z zespołem Tilt utwór „Mówię ci, że…”, który zdobył wówczas popularność w naszym kraju. W 1988 roku Kayah zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu propozycją „Córeczko”, która przyniosła jej rozgłos w Polsce. Ten sam utwór otrzymał nagrodę specjalną podczas Festiwalu Piosenki Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn. W tym samym roku nagrała solową płytę, zatytułowaną „Kayah”.

Płyta „Kamień” jest dla Kayah, jak i dla jej fanów czymś wyjątkowym. To właśnie teraz, podczas dwudziestolecia krążka, jest najlepszy czas na ponowne zinterpretowanie utworów napisanych przez Artystkę na początku kariery i odświeżenie brzmień. Podczas koncertu we Wrocławiu Kayah zaśpiewała najbardziej znane utwory z płyty, m.in. „Fleciki”, „Nawet deszcz”, „Santana”, „Jestem kamieniem”, czy „Jak liść”. 

Zapraszam na fotorelację z koncertu

Kayah – Nawet deszcz

 

Zobacz także

Andrzej Piaseczny „Kalejdoskop”

error: Kopiowanie treści zablokowane. Link znajdą Państwo w górnym oknie przeglądarki.