Scroll with your mouse or arrow keys to see more!

Okay

Centrum Edukacyjno-Turystyczne NATURUM otwarte

Centrum Edukacyjno-Turystyczne NATURUM otwarte.

Gdy bożonarodzeniowy klimat w pełni, wówczas zwykle w naszym domowym otoczeniu pojawia się karp. Ryba polska, znana i ceniona, głównie z powodu tradycji. Ma jednak wielu, nie tylko świątecznych miłośników. Większość rodaków wie, że karp z Milicza pochodzi. W powiecie działa kilka ośrodków hodowli i, jakby tego nie napisać, produkcji tej i paru innych wspaniałych gatunków słodkowodnych ryb.
Teraz jednak Stawy Milickie otworzyły się na edukowanie, turystykę i rekreację na wysokim poziomie. W miejscowości Ruda Sułowska na Dolnym Śląsku otwarto w ostatni weekend Centrum Edukacyjno-Turystyczne NATURUM.

CET NATURUM to  nowy kameralny czterogwiazdkowy hotel, jak również ścieżka edukacyjna ze zwierzyńcem i placem zabaw. W NATURUM goście mogli spróbować smakowicie przyrządzonych ryb w niezwykle urokliwie położonej restauracji, a dzieci poznać zwyczaje kóz, owiec, koników polskich i kucyków.
Centrum Edukacyjno-Turystyczne NATURUM posiada również muzealne izby karpia i Stawów w ogóle, gdzie można poznać historię tego miejsca.
Nowoczesny rozmach, wyczuwalny klimat i położenie tego miejsca jest wprost wymarzonym miejscem na całoroczne spędzanie nie tylko weekendów, ale i trwających właśnie wakacji.

Wspomnieć tylko warto o dawno docenionych walorach rejonów Sułowa. Tu właśnie od lat ’70. XX wieku kwitnęły pracownicze wówczas ośrodki wypoczynkowe, oblegane przez wrocławian głównie pod koniec lata i na początku jesieni, z uwagi na pełne grzybów lasy i obfite w ryby rzeki i stawy.
Dzisiaj mamy możliwość przywrócenia kolejnemu pokoleniu tego ciekawego miejsca, jakim jest Centrum Edukacyjno-Turystyczne NATURUM, do którego można dostać się w niespełna godzinę z centrum Wrocławia.
Stawy Milickie – gratulujemy inicjatywy i wysokiego poziomu realizacji inwestycji.

Centrum Edukacyjno-Turystyczne NATURUM zdjęcia z otwarcia

 

error: Kopiowanie treści zablokowane. Link znajdą Państwo w górnym oknie przeglądarki.