Scroll with your mouse or arrow keys to see more!

Okay

OAKS Tor Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu

OAKS Tor Wyścigów Konnych Partynice we Wrocławiu.

Na wrocławskim torze wyścigów konnych Partynice 9 sierpnia 2015 roku  zmierzyły się konie z Polski, Czech i Słowacji.

Oaks swoją historia sięga roku 1887 – wtedy po raz pierwszy w Polsce rozegrana została gonitwa dla 3-letnich klaczy pełnej krwi angielskiej. Pierwsze polskie Derby, uznawane dziś za najważniejszą gonitwę w kraju, odbyły się dopiero 9 lat później. Ojczyzną tej klasycznej gonitwy jest Wielka Brytania, gdzie po raz pierwszy rozegrana została w 1779 roku pod nazwą Oaks Stakes. Obecnie gonitwy trzyletnich klaczy rozgrywane są na wszystkich znaczących torach świata ciesząc się przy tym niesłychaną popularnością i ogromnym prestiżem. 

Oaks to tradycyjne już Święto Pań – Ladies Day. Przeważa w tym czasie piękno, elegancja i styl. Mimo wysokiej temperatury Partynice miały dziś okazję odwiedzić nie tylko Wrocławianki w przepięknych nakryciach głowy, od klasycznych kapeluszy po kolorowe, przepiękne fascynatory.

Pierwszą edycję (w 2014 roku) gonitwy Oaks we Wrocławiu wygrała, trenowana przez Adama Wyrzyka, klacz o imieniu Zielona Herbatka. W tym roku o miano najlepszej trzylatki pełnej krwi angielskiej powalczyła przygotowana przez tego samego trenera Amfitrita. 

Partynice we Wrocławiu 9 sierpnia to przede wszystkim Oaks, ale w programie były również gonitwy z płotami i przeszkodami. Coraz większym zainteresowaniem cieszyły się także gonitwy przeszkodowe dla czterolatków pod patronatem Dolnośląskiego Towarzystwa Wyścigów Konnych – Partynice.

 

Zapraszam do obejrzenie fotorelacji z OAKS

 

 

Zobacz także:

Zdjęcie z wyścigów konnych przechodzi do finału konkursu Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności

error: Kopiowanie treści zablokowane. Link znajdą Państwo w górnym oknie przeglądarki.